Co vše dnes nabízí knižní svět čtenářům?

 

profilova fotografie projektu kniharum

Z globálního hlediska všechno – zahrne vás veškerými dostupnými informacemi: obsahem příběhu či alespoň separací základní myšlenky, životopisem autora, cenou, dostupností v obchodech, autogramiádou nebo jinými doprovodnými akcemi, speciálním vydáním publikace, kterou si opravdu musíte objednat/koupit/ stáhnout/půjčit a v lepším případě i přečíst.

 

Z vnitřního čtenářského hlediska nic moc – cítíte tlak a neustálé vtírání se, ale postrádáte pozitivní emoce, určité spříznění, souznění. Čtení je totiž hlavně intimní vztah s knihou, příběhem i autorem a není potřeba ho komukoliv vnucovat.

 

„Četba dobré knihy je ustavičný dialog, při kterém nás kniha    oslovuje a naše duše odpovídá.“

 

Co se snažíme změnit/podpořit?

Jako odpověď na mainstreamový diktát knižních korporací se nás pět obyčejných čtenářek – Katka, Marta, Moneo, Radka a Vlaďka - rozhodlo vytvořit zcela nekomerční, ale inspirativní a empatický projekt kniháRUM, který chce vrátit knihy a příběhy do rukou čtenářů, chce podpořit vyprávění příběhů knih i zážitků s knihami.

 

Cílem není typická podpora čtenářství, kdy je nejdůležitější přitáhnout čtenáře ke čtení, nýbrž ukázat již aktivním čtenářům, jak je potěšující a utěšující sdílet své vlastní čtenářství s dalšími čtenáři.

 

Proto každý den po dobu celého roku vám budeme s láskou, vášní, potěšením, nadšením, s knihami a čtením předkládat naše zážitky a myšlenky z tohoto niterního světa knih plného fantasie, poezie, emocí a inspirace.

 

Těšíme se, že i vy se zde podělíte o vlastní názory na čtení a knihy. Už se k nám přidala  Příspěvky vás, našich čtenářů najdete v sekci hosté.