Julius a Albert

Vyšlo: 01.09.2022
Autorka: Radka
fotka knihy...

Také byste chtěli vystoupit ze slepého kruhu, který opisujete? Nebýt jen stínem, plnícím, co od něj okolí žádá. Přitom Vám něco/někdo našeptává, že to jde i jinak. Co kdyby tento hlas převzal kontrolu a dodal sílu ke změně?

 

Ten silnější z Vás. Nebo jen odvážnější. Nebylo by to úžasné, mít takového rádce, který Vás zná a dokáže Vám poradit a dodat odvahu. Doslova Vaše druhá polovička, která Vás nakopne kýženým směrem. Alter ego, stále Vy, ale zpoza zrcadla.

 

Jak by asi reagovalo Vaše okolí na takovou změnu Vašeho chování a životní cesty?

 

Někdy prostě potřebujeme pomoc z vnějšku, nebo z vnitřního světa.

 

Jsem si jistá, že mé okolí by to nezvládlo, jsou tak zvyklí, že nevybočuji ze své škatulky, že by je méně překvapilo čtvero jezdců apokalypsy než to, že bych začala žít jiný život.

 

To pnutí ke změně je všudypřítomné, jak ve mně samé jedním směrem, tak od všech v mém okolí směrem zcela opačným. Všichni si jsou jistí, že mám žít jinak, aby to lépe odpovídalo všem dosud platným předsudkům. Kdyby tito našeptávači, rádoby rádci, jen tušili, jak vlastně chci žít, asi by si řekli, že tak, jak je to teď, je to vlastně docela OK.

 

A já si říkám, budu mít někdy odvahu se změnit a být skutečně svobodná? Být mé skutečné já, které dosud existuje pouze v mé hlavě a které žiji mimo realitu.


>>
18.08.2022
04.08.2022
21.07.2022
<<

kalendárium