Merry Gentry - Polibek stínů

Vyšlo: 30.06.2014
Autorka: Radka
fotka knihy...

Sahat po nové knize oblíbeného autora/ky je ošemetný a mnohdy rovněž bolestivý proces. To napětí, zda nová kniha bude alespoň stejně dobrá jako ta, kterou jsem dočetla, mne často tak znervózní, že najít odvahu k otevření další mi trvá i několik měsíců.

Tak například spisovatelka Laurell K. Hamiltonová – autorka série o Anitě Blakeové – má ještě jednu hlavní hrdinku – Merry Gentryovou neboli princeznu Meredith NicEssusovou. V současné době existuje překlad už třetího dílu. Série začíná knihou Polibek stínů.

Tentokrát se už od začátku vše točí kolem intrik na královském dvoře a v postelích kolem něj. A přesto je to jiné. Jen se pořád nemohu rozhodnout, jestli lepší, srovnatelné nebo vlastně úplně jiné a jestli číst i další díly. Jsou to muka a ne zrovna slastná. Muka obnažování čtenářské duše. Podobně jako v našich příspěvcích.

Co ještě lze přečíst a neztratit se mezi řádky. Co vlastně ještě můžeme napsat a zůstat samy sebou. Nejsou to jen články, je to odhalování něčeho soukromého, k čemu není zrovna snadný přístup. Co bylo až dosud skryto. A tak jako přemýšlím, zda číst další knihu oblíbeného autora, podobně přemýšlím, zda psát další příspěvek o tom, co ve mě probudila.

Možná i proto se stále více a raději vracím ke knihám, které jsem už četla – i k Anitě (i když přiznávám, že od výše zmiňovaného příspěvku jsem pokročila pouze do půlky dvanáctého dílu, ačkoliv je přeložený i čtrnáctý). Je to bezpečnější, přestože za již mnohokrát otevřenými dveřmi/stránkami se pokaždé ve mně ukrývá něco odlišného.

Tak kam ještě jako čtenářka mohu zajít, abych mohla i odejít?

Zkuste se také obnažit jen do spodního prádla duše (ani nemusí být erotické, bavlna je stejně dobrá) a zašlete nám něco i vy. Uvidíme, jak se se svlékáním vypořádáte vy. My se o naše niterní a intimní já dělíme již rok a půl.


>>
23.06.2014
16.06.2014
02.06.2014
<<

kalendárium

2x detektivní román

30 . červen

30. června 1966 zemřela britská spisovatelka Margery Louise Allinghamová. Vždy měla kolem sebe lidi věnující se literatuře – její oba rodiče byli spisovatelé, její teta vydávala magazín a její manžel s ní spolupracoval a po její smrti dokončil některá její díla. Proslavila se jako autorka detektivních příběhů, zejména poté, co vytvořila postavu detektiva Alberta Campiona, který se stal hrdinou téměř dvou desítek detektivních románů a několika povídek.

Výročí

*1685 John Gay

*1911 Czesław Miłosz

 

†1966 Margery Allinghamová

†1981 Nina Bonhardová

†1984 Lillian Hellmanová