Hvězdy nám nepřály

Vyšlo: 16.02.2015
Autorka: Katka
fotka knihy...

Náhodou jsem někde při brouzdání po netu potkala knížku od Johna Greena – The Fault in Our Stars (Hvězdy nám nepřály). Po dlouhé době zase jedu někam vlakem a nejlepší náplní cesty je četba. Ve vlaku je příjemný klid, mile a důvěrně to houpá.

 

Už od začátku tuším (spíš s naprostou jistotou vím), že u téhle knížky budu plakat. Hlavní hrdinka Hazel má ve svých šestnácti letech za sebou již docela dlouhou léčbu rakoviny. Zatím se tu mrchu daří udržet na uzdě. Osudové setkání Hazel s Augustem se mění v lásku. August rakovinu porazil. Slzy i smích a zatajený dech, který těm dvěma přeje, aby se to tušení onoho konce nenaplnilo. Rána přichází z nečekaného místa... pláču a je mi to celé líto. I přesto je z příběhu cítit úžasná síla, naděje. Splněné sny a odhodlání žít co nejvíc naplno.

 

Ptám se sama sebe, proč takovou knížku čtu, když od samého začátku vím, že to nedopadne dobře. Možná proto, že doufám, že se mýlím.

 

Je tak snadné zapomenout, že zítra už nemusíme mít takové možnosti jako dnes. Často slyším (i sama říkám) „...počkej AŽ...“. Ale na co čekat, když spoustu věcí můžu udělat, zažít a prožít dnes. Teď hned!!! Ono pověstné „AŽ“ totiž vůbec nemusí přijít.

 

Carpe diem.


>>
09.02.2015
02.02.2015
26.01.2015
<<

kalendárium

Putování s oslem

16 . únor

16. února 2004 zemřel český komik, spisovatel Miloslav Šimek. Tvořil uměleckou dvojici nejprve s Jiřím Grossmannem, po jeho smrti s Luďkem Sobotou, Jiřím Krampolem, Zuzanou Bubílkovou. Nejvíce se proslavil svými Návštěvními dny a Besídkami. Knižně vyšly jeho povídky.

Výročí

*1850 Václav Beneš Šumavský

*1867 Václav Tille (Václav Říha)

*1932 Stanislav Rudolf

 

†2004 Miloslav Šimek