The Pearl that Broke it’s Shell

Vyšlo: 13.04.2015
Autorka: Katka
fotka knihy...

První pohled. Zaujetí. Jméno autora, název, obálka. Povědomé. A přitom neznámé. Tak jako při setkání s některými lidmi, tak i s knihou se může stát, že máte pocit, že ji znáte. Tak nějak vnitřně tušíte, jaké pocity se v ní skrývají, jaké myšlenky odkryjí. Na první pohled mě napadl Khaled Hosseini. Podobný styl, podobné téma.

 

Život afghánských dívek, žen. Prolínání osudů dvou hlavních hrdinek – Rahimy (žijící v současnosti) a Shekiby (žijící na začátku 20. století). Osudy dvou dívek, které dělí století, a přesto je jejich způsob života podobný. Jako by se zastavil čas, jako by některá pravidla zůstala neměnná.

 

Nadia Hashimi a její kniha The Pearl that Broke it’s Shell mě nutí k zamyšlení nad způsobem našeho života, nad tím, že si spousty věcí nevážíme. Mít možnost si svobodně vybrat co budeme studovat, kde budeme žít a hlavně s kým. Mít svobodu prostě jen tak žít.

 

Nechávám se unášet na myšlenkových vlnách a děkuji za to, že žiji tady a dnes.


>>
06.04.2015
30.03.2015
23.03.2015
<<

kalendárium

Bajky

13 . duben

13. dubna 1695 zemřel Jean de La Fontaine, francouzský spisovatel, autor pohádek, básní, divadelních her, ale především bajek, které zůstávají živým a čteným dílem dodnes. Jsou to malá veršovaná dramata o lidských vlastnostech a slabostech, při jejichž psaní se La Fontaine sice inspiroval starými vzory, zejména Ezopem, ovšem přizpůsobil je své době a zachytil v nich francouzskou společnost 17. století.

Výročí

*1900 Zuzka Zguriška

*1906 Samuel Beckett

*1939 Seamus Heaney

*1968 Olga Scheinpflugová

 

 †1695 Jean de La Fontaine