Trojice

Vyšlo: 28.12.2015
Autorka: Radka
fotka knihy...

Není nic horšího než nuda. Je to škodná pro samotného trpícího a v druhé vlně trpí jejími důsledky i okolí. Takovou nemocí ochoří občas každý z nás, i když každý v míře zcela individuální. Při pomyšlení možnosti věčného života anebo abnormální a vitální dlouhověkosti, říkám si, že tento faktor by byl dozajista příčinou konce, a to jak dobrovolného v případě jednotlivce, tak i nedobrovolného v případě lidstva jako celku.

Jedna nudící se bytost má sklony nechat na sebe působit vlivy toho nejhoršího druhu.

Jedna nudící se bytost má sklony aplikovat tyto nejhorší vlivy ve svém okolí a pak logicky dojde ke kumulačnímu efektu a světem se šíří „zlo“. V pekle se jistě nachází samostatné oddělení pro zločiny z nudy a jistojistě jsou v něm uplatňovány daleko vyšší tresty, než jaké platí pro zločiny z vášně.

Kniha Trojice od autorky Sarah Lotzové je temným příkladem několika „nudících se“ bytostí. Důsledky jejich počínání propojí celý svět – lidské povahy podléhají cizímu všudypřítomnému vlivu. Je to děsivé, reálné a jednání jednotlivých postav věrohodné. Přesto konec dozajista překvapí.

 

Doufám, že jste pod stromečkem našli sdostatek rozptýlení a nových podnětů, které vám vydrží co nejdéle a budou dělat radost vám i všem vašim blízkým, a to až do té míry, abychom všichni do nového roku mohli vykročit zaměstnaní a nadšení tím nejlepším, co v nás je.


>>
21.12.2015
14.12.2015
07.12.2015
<<

kalendárium

S bolestí druhých před očima

28 . prosinec

28. prosince roku 2004 zemřela Susan Sotagová, americká spisovatelka a politická aktivistka. Velmi značně kritizovala vietnamskou válku a obléhání Sarajeva. Studovala filozofii, historii, ale i metafyziku, etiku nebo teologii. Devět let byla provdaná za spisovatele Philipa Rieffa, s kterým měla syna Davida. Netajila se bisexuálními vztahy a nějakou dobu udržovala jistý druh partnerství s fotografkou Annie Leibovitzovou. Kromě esejí a několika knih psala i divadelní hry a režírovala filmy. Jednou z jejích knih je i ta s názvem S bolestí druhých před očima.

Výročí

*1811 Karel Sabina

*1864 Henri de Régnier

*1872 Pío Baroja

*1932 Manuel Puig

 

†1925 Sergej Alexandrovič Jesenin

†1945 Theodore Dreiser

†1986 John MacDonald

†2004 Susan Sontagová