Moneo

Profilová fotka Moneo

Naivní čtenářka, která chodí neustále s hlavou v oblacích... věčný snílek, který si jde za svými sny... ztřeštěná holka, která se ráda baví nejen s přáteli, ale ráda si také přečte nějakou skvělou knihu...

 

Kolem mě se objevuje příliš mnoho knih. Je skoro nemožné najít tu správnou, zajímavou, napínavou, ale i něžnou a poutavou knihu bez

přátel a knižních nadšenců. Jsem tedy ráda za každého přítele, který

mi v tomto bludišti knih pomáhá...

Vláďa

profilová fotka Vláďa

Nadšená studentka šesti velmi zajímavých oborů FF MU. Vášnivá čtenářka. Cestovatelka fascinovaná cizími jazyky a kulturami. Amatérská psycholožka všedního dne. Zarytá pozorovatelka listopádů a sněhopádů. Hrdá chovatelka velkého jantarového labradora. Přísná učitelka češtiny. Šílená překladatelka a tlumočnice. Milovnice Dunaje, Rýna a Volhy. Malířka obrazů, u nichž je občas těžké určit, co patří nahoru a co dolů. Zapisovatelka kolemjdoucích mouder. Dostojevskolog. Běžec krajinou i žítím. Nenapravitelný hledač. 

Marta

Profilová fotka MartaNarozená ve středních Čechách, jako dítě přestěhovaná na střední Moravu. Číst začala v první třídě a od té doby nepřestala. Nejprve četla všechno, co mělo písmenka a neuteklo před ní, později si začala vybírat. Knihy se jí staly zábavou, koníčkem a taky zaměstnáním. V práci časem postoupila vzhůru – z městské knihovny pod kopcem do muzejní knihovny na kopci. Zvláštní znamení: dovolenou tráví v pražských antikvariátech a každé léto si odtud přiveze dvě či tři bedny knih. Následkem toho se u ní doma knihy kupí, vrství, kumulují a pronikají do všech prostorů; jejich invazi zatím odolává pouze koupelna a lednice.

 

Katka

Profilová fotka Katka

Co si pamatuju, jsou knížky a čtení, nedílnou součástí mého života. Od dětství se vydávám po stopách (nejen) fiktivních hrdinů a prožívám s nimi jejich příběhy. I když mám někdy „nečtenářské“ období, jsem obklopena knihami a textem a utíkám do příběhů snít (i bez čtení). Často čtu mezi řádky a hledám skryté významy a důvody, proč zrovna tahle knížka právě teď.


Alchymista a Malý princ jsou mými stálými společníky, i když je zrovna nečtu. A kdybyste mi někdy někdo chtěl udělat radost- ujíždím na knížkách v angličtině.


Prostě a jednoduše miluju knížky (a jak krásně voní) a nebojím se to přiznat!

Radka


Profilová fotka Radkastudentka KISK, vášnivá čtenářka všeho napsaného v papírové i digitální formě, obdivovatelka osobnosti Járy Cimrmana a divadla vůbec, nadšená pro umění/hudbu/čaj/papírnictví/prostě vše krásné

 

KniháRUM

Za tímto autorstvím se skrýváme všechny. Neboť máme mnoho věcí, které nás spojují: KISK, knihy, čtení, příběhy, fantazie, emoce, zážitky, přátelství, ...

Tolik společného, přesto zůstáváme každá úplně jiná.

pět žen

pět různých životů

pět rozdílných pohledů na svět

 

stejně jako vy stále hledáme ty nejzajímavější knihy a příběhy, které nás vtáhnou a nepustí

Iva

profilova fotka Iva

Když se jí někdo zeptá, co dělá nejraději, většinou odpoví, že čte. Dnů, kdy nevezme do ruky knihu, je poměrně málo. Myslí si, že bez knih by svět nebyl tím čím je a představa, že by neměla co číst, je pro ní možná horší, než že by neměla co jíst :-) Na čtení jí baví prožívání příběhů, postupné rozuzlování zápletky, objevování myšlení autora, ztotožňování se s některou z postav a přemýšlení nad tím, co v knize napsáno není. Má ráda šťastné konce, silné ženské postavy a humor - jejími dvěma nejoblíbenějšími knihami jsou Saturnin a Pýcha a předsudek.
 

Hosté

hosteZajímaví hosté, kteří se s námi ochotně podělili o své dojmy a pocity z právě čtených knih...

 

Jejich krátké medailonky najdete přímo v jejich příbězích...

Mirka

Narodila se a stále žije v Kutné Hoře, kterou nade všemirka miluje. Knihomolkou se nenarodila, ale stala posléze, kdy objevila kouzlo fantastických i reálných říší ukrytých za řádky slov. Nejraději má světovou i domácí beletrii, klasiku dvacátého století, absurdní drama a básně. K poezii má sama velice úzký vztah, neboť už řadu let píše vlastní tvorbu. Je to ale multifunkční "umělkyně", nezdržuje se jen u básniček, cizí ji nejsou ani povídky, fejetony nebo dokonce texty pro rockovou kapelu, kde hraje na baskytaru. Jejím vysněným cílem je samozřejmě živit se psaním vlastní tvorby, a nebo jen aspoň okrajově psaním - jakýmkoliv. Sama však o sobě tvrdí, že je jen bohém, poeta a flákač.

Zdeňka Adlerová

Zdenka Adlerova*1963

 

Původem ostravská chacharka, která brzy oslaví stříbrnou svatbu nejen se svým Rakem, ale také s Vyškovskem. Vzděláním ekonomka, které osud dovolil učinit ze své nejmilejší zábavy – čtení – své povolání, tj. dlít den co den mnoho hodin v Knihovně Karla Dvořáčka. Postižená špatnou krátkodobou a prostorovou pamětí a proto již několik let působící jako trenérka a metodička pro knihovny u České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging. Bojovnice proti hloupnutí národa propagací a vedením Kroužku zábavné logiky pro děti. Vášnivá čtenářka, fotografka, kuchařka a pěstitelka kytek.

Kačka

kacka blatnaRodilá „brňačka“ již 4 roky studující Filozofickou fakultu, nyní druhým rokem Informační studia a knihovnictví, obor, který mi v mnohém změnil život. Ve čtení si vybírám Největší oblibu mám v literatuře fantasy a v knihách, jejichž děj se odehrává za 1. nebo 2. světové války. Kromě studia a čtení, aktivní sportovkyně a majitelka roztodivné zvěře.

Lucka

lucka

Katalogizátorka knih se zájmem o zdravou stravu, bylinky a pilates. Komunikativní a spolehlivá, vytížená prací v dalších projektech, ale vždy si najde čas, když někdo potřebuje pomoc. Ráda předá zkušenosti z organizace akcí, získávání informací a hlavně timemanagementu.

 


Autorka příspěvků:

Autor nepublikoval žádný článek..
Další autoři:  Moneo       Marta       Radka       Katka       Vláďa       Iva       KnihaRUM       Hosté       Mirka       Zdeňka       Kačka       Lucka